Sté narozeniny v plné síle

marta kytice 100 wU příležitosti stých narozenin Marty Kolesové se do Hradce Králové dostavili význační hosté. Popřát stoleté herečce a člence strany přijela především předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, ocenila její neskutečný životní elán a setkat se chce s Martou při příležitostí 105. narozenin na Hradě! (Za velkého aplausu.)

Oslavenkyně přednesla báseň o krásném ženském údělu od dělnické básnířky Marie Kratochvílové (z Holic) a všem gratulujícím na oplátku popřála: "Ať se vám dobře dýchá, to je zdraví. Ať se vám dobře chodí, to je energie. Ať potkáváte dobré lidi, to je láska a přátelství."

Jako člence komunistické strany Martě přišly po Kateřině, která si s ní také pohovořila, popřát za krajský výbor KSČM Věra Žižková, za okresní výbor Lenka Fialová a přinesly veliký dort, na kterém si pak skoro čtyřicítka dalších gratulantů pochutnala. Jaroslav Vodička za ČSBS dovezl nejvyšší řád organizace za dlouhodobou podporu svobody a demokracie, popřáli jí gratulanti z Česko-ruské společnosti, Levicového klubu žen a oblastního výboru ČSBS. Ve všech těchto organizacích se Marta účastní činnosti.
marta katka wmarta dort w

Všichni přítomní potom osobně popřáli dárečky i květinami. Na setkání s oslavenkyní přišla i primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová, což bylo milé, když má »jinou krevní skupinu«. I ona bývalou herečku vyzpovídala. Harmonikář Vladimír provázel slavnostní odpoledne veselým komentářem a písničkami, které si přítomné ženy i muži s chutí zazpívali. Marta si dokonce s muži zatančila! 

marta tanec wmarta primatorka

marta crspol w
Na úvod oslavy narozenin přednesla gratulační báseň Karla Přibyla Zdena Macková, herecká kolegyně Marty, a další verše doplnila Hanka Žatečková, která vše připravila. Závěr básně je vypovídající:

Přežila jsi Masaryka, Gottwalda i Havla,
přejeme Ti, ať přežiješ éru Petra Pavla.
Věříme, že Tvé názory zůstanou vždy pevné
a Tvé srdce rudým barvám nadosmrti věrné.

(mv)
skola2 81 x