Na krajské akci KSČM v Sekeřicích

IMG 3940Europoslankyně a předsedkyně Komunistické strany Čech a Moravy Kateřina Konečná vyzvala přítomné účastníky – členy strany a sympatizanty levice – k tomu, aby postarali o volební políček Fialově vládě v komunálkách. "Mají Sněmovnu, mají kraje, budou se snažit ukořistit i komunální úroveň a prezidenta. My jim to nesmíme dovolit!" uvedla. Zkritizovala vládnutí pětikoalice. Proto vyslovila přání: nedat v komunálních volbách ani hlas členům stran pětikoalice a jejich skrytým členům na jinak pojmenovaných kandidátkách, ani ve volbách senátních na Jičínsku a části Nymburska.


Zejména otázka míru zazněla i na tomto shromáždění občanů v Sekeřicích, již dvaatřicátém. Předsedkyně k politice vlády, která lifruje veškeré zbraně na východ a kupuje jiné, dražší, ze západu. Předsedkyně uvedla: "Proč rovnou neřeknete, že americké stíhačky jsou vám bližší než čeští občané?"

O míru promluvil zde první místopředseda Petr Šimůnek i místopředsedkyně Marie Pěnčíková a také prezidentký kandidát Josef Skála: "...netahejte nás do války, nedodávejte tam zbraně, přestaňte z nás dělat zuboženou kolonii cizích energetických a jiných korporací," když hovořil také o významu stotisícové demonstraci v Praze 3. září. Na pódiu je uvítala předsedkyně KhKV KSČM Věra Žižková a pozvala dále Moniku Schömelovou z německé  DIe Linke a samozřejmě kandidáta na senátora Václva Orta, vedle ní pak na pódium vystoupili také přítomní kandidáti do "komunálek": Táňa Šormová – Hradec Králové, Petr Kebus – Jičín, Josef Lukášek – Bystré, Marcela Kováčiková – Hořice, Otakar Ruml – Nová Paka, Věra Beranová – Nymburk, Jiří Zvára – Česká Skalice a Zdeněk Milata – Milovice.


Z hradeckého okresDSCN9925u zajišťovali Pepa a Libor organizaci tomboly a její předávání účastníkům. Ženy z LKŽ se ujaly doplňkového prodeje sladkého občerstvení s vlastnoručně upečenými koláči, štrúdlem a kávou. Připili si na úspěch komunálních i prezidentských voleb s Josefem Skálou. Táňa Šormová propagovala hradecké zastupitelstvo i v besedě. Přijeli i bydžovští občané.
Zelenému areálku u lesa přálo počasí a jen krátká přeháňka osvěžila přítomné i trávník...

Osvěžení celkové je třeba pro všechny občany, změnou stylu a cílů vládní politiky.

FOTO – Petr HOJNIC a Alena KAŇKOVÁ


DSC 0268 Skála DSC5969 skupinka DSC5798
skola2 46 x