Královéhradecko před komunálními volbami

pullitr 2022 w V okrese Hradec Králové postavila KSČM dvě kandidátní listiny – v Hradci Králové úplnou s 37 kandidáty a v Novém Bydžově neúplnou s 18 kandidáty z potřebných 25.

V Hradci Králové vede listinu učitelka Mgr. Táňa Šormová, 66 let, dlouholetá zastupitelka ve městě, zastupitelka v Královéhradeckém kraji, kde vykonávala funkci předsedkyně kontrolního výboru a také v jednom období byla radní pro školství, sport a volný čas. Ve městě v současnosti pracuje ve třech výborech a v Komisi místní samosprávy (dále KMS) Moravské předměstí sever. Za ní byl vybrán projektant Ing. Lubomír Štěpán, též dlouholetý zastupitel ve městě, také působil v krajském zastupitelstvu. Angažuje se ve věcech stavebních a pro sportovní aktivity i finance. Lenka Fialová, DiS, (55 let) letos posílí kandidující tým. Zasedala jak v městském zastupitelstvu, tak v krajském – velké zkušenosti má v oblasti životního prostředí a zdravotnictví, pracuje v KMS - střed. Na dalších pozicích je aktivista Miloš Berounský (50 let), pracuje KMS – Pražské předměstí jih a finanční poradce Vladimír Berger (33 let), který též pracuje v KMS. Na předním místě je též ochránce Kuklen znalec dopravy i plánu města Alois Havrda. Nezlobili bychom se, kdyby je voliči podpořili všechny křížkem u volební strany č. 10.


Zastoupení kandidátů na KL
30 členů KSČM a 7 BEZPP, 21 mužů a 16 žen.
Podle věku: do 55 let – pět, od 56 do 70 let – dvanáct, čtyři kandidáti mají 71 let, od 72 do 89 let je šestnáct kandidátů a vysokoškoláků je osm.

V okrese postavili kandidátní listinu ještě komunisté v Novém Bydžově. Není sice úplná, ale je. Na prvním místě figuruje zastupitel Nového Bydžova a ředitel Technických služeb Ing. Jan Kubánek (63 let). Pod jeho vedením TS dobře fungují, takže bude mít velké šance na místo v zastupitelstvu. Za ním následuje Vladislav Motyčka (70 let) elektrikář a na třetím místě mladý truhlář Jiří Říha (36 let). Kandidátka opravdu jen kvete zkušenými řemeslníky.

Okres Hradec Králové dodal 55 kandidátů.
skola2 60 x