MDŽ v Hradci Králové - první oslava v Královéhradeckém kraji!

kytice k mdzV domě U Švagerků 2. března dopoledne odstartovala oslava MDŽ šňůru dalších akcí, které k této příležitosti chystají komunisté v našem kraji. Ženám popřál místopředseda OV Milan Špás i předsedkyně Taťána Lankašová, pozdrav vzkázala poslankyně Soňa Marková po Lence Fialové – a konečně milý host, radní Královéhradeckého kraje pro sociální oblast Josef Lukášek přál ženám hlavně zdraví a spokojenost.

Protože už mnoho let píše pohádky, povyprávěl příběh o tom, kterak "ski" přišly do Kerkonoš. Připomněl příběh 104leté babičky z DD Na Biřičce, nejstarší obyvatelky kraje, která si donedávna dokázala umýt nohy v umyvadle a hůlka je pro ni dosud ostudou. Svěřila to radnímu při jeho návštěvě v domově.
Ženám z Českého svazu žen, z Levicového klubu žen, členkám KSČM i několika mužům hrál OK Styl k dobré náladě i k tanci. Ženy obdržely od mužů kytičku a přáníčko. Sladké i slané občerstvení si připravily samy.
K narozeninám, které právě v ten den oslavovala Marta Svobodová (93), dostala nejen přání, ale i květiny a zatančila si - jako dík přednesla báseň dělnické básnířky Marie Kratochvílové. Přání k pětadevadesátinám si odnesla i Josefa Vobořilová, která ke Švagerkům také došla.
Po tom, kdo byl na oslavě nejmladší jsme mnoho nepátrali, ale zřejmě to byla obsluhující servírka a Lenka Fialová, krajská i městská zastupitelka.
Oslavu přichystal zejména OV KSČM Hradec Králové v době, kdy se scházejí předsedové na poradu.

autor: (vha)

skola2 2627 x