Nejnovější články

...

Číst dále..


Prosincové jednání zastupitelů Hradce Králové bylo...

Číst dále..


Poslední dobou se stáváme čím dále častěji svědky ...

Číst dále..


hk bila vezProsincové jednání zastupitelů Hradce Králové bylo, i při sledování online, rušné a dlouhé. Na konci roku 2021 zbylo do programu mnoho bodů, při nichž se rozvinula širší diskuse. Stěžejním bodem bylo jednání o rozpočtu města.
Náměstkyně nové menšinové koalice ODS a ANO Monika Štayrová (ANO) připravila schodkový rozpočet s tím, že je prorůstový a proinvestiční a město si může dovolit vzít úvěr. Rozpočet počítal se schodkem 507 milionů korun při příjmech 2,29 miliardy korun a výdajích 2,79 miliardy korun. Schodek mělo město uhradit z ušetřených financí i z úvěru 170 milionů korun. Výdaje na investice by byly ztrojnásobeny na 716 milionů korun oproti letošním 225 milionům. Připravený rozpočet byl podroben kritice. Opoziční zastupitelé (jenž jsou z HDK, Změna pro Hradec, Zelení, Piráti a KSČM) s ním nebyli spokojeni, protože navyšuje výdaje nerovnoměrně jednotlivým odborům a zejména ve školství nepočítal s navýšením, v sociální oblasti jen malý nárůst.
ceska vlajka 800x480Poslední dobou se stáváme čím dále častěji svědky neuvěřitelné demagogie a popření veškerých národních a morálních hodnot vytěžených z nedávné i dávné historie našimi obrozenci, legionáři i druhoválečnými bojovníky proti fašismu a nacismu. Všimněme si zajímavého paradoxu, v obci Kořenov, v Jizerských horách byl před deseti lety obnoven německý Železný kříž s pozůstatky hákového kříže. Tento kříž, symbol nacistické Třetí říše, byl kdysi slavnostně odhalen samotným Konrádem Henleinem. Dnes (kromě ČSBS jsem dohledal snad i KSČM a SPD), jediní, kdo aktivně vystupují proti jeho existenci, jsou samotní němečtí antifašisté, kteří nechápou, proč toto zvěrstvo české instituce dopustí. No, není se čemu divit němečtí spolubojovníci, my tady ve slovanských Čechách, kde zemřelo vinou fašismu a nacismu 365 tisíc občanů, volíme takové zástupce, jako je například pan Lipavský (ministr zahraničních věcí), kterýž vítá a podporuje sudetoněmecké snahy. Víte, máme novou antivlasteneckou vládu, tentokrát Fialovu a pánbůh s námi. Ale můžeme si za to pouze a jen my – Češi. Svaz by jako celek, kromě jiného, velice zajímal postoj ministra zahraničí Lipavského ohledně přivítání návrhu tehdejšího německého ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU), aby se sudetoněmecký sjezd, který až do vypuknutí pandemie covidu-19 každoročně pořádalo Sudetoněmecké krajanské sdružení, v budoucnosti konal v Česku. Poukázal na to fakt, že jako jednou z hlavních příčin neochoty prezidenta Zemana jmenovat ho ministrem zahraničí byla tato skutečnost a nyní jako by se dál neměla dostat do podvědomí veřejnosti. Rádi bychom se tedy k této otázce opět vrátili, co tímto vlastně ministr sleduje a jaké následky by takové úvahy měly vliv na budoucnost naší země.

Přání do nového roku

PF2022

Dovolte mi vám všem popřát krásný Štědrý večer??? ? a v pokoji a zdraví prožité vánoční svátky v kruhu vašich blízkých.
Ať je pro vás ten nadcházející rok 2022 ? ve znamení pevného zdraví, spokojenosti a pohody, ale také úspěchů a samých dobrých zpráv ???PF 2022 TL
milan spas 06 wSpor o kandidáta na ministra zahraničí zřejmě nabývá na obrátkách. Jan Lipavský, člen vedení Pirátů, donedávna jejich »expert na zahraniční politiku« v Poslanecké sněmovně, znovu však nezvolený, koalici stojí za to, aby se zřejmě dostala do sporu s prezidentem. Znovu se ukazuje, jak ošidné je, jít do spolku s Piráty, kteří mají odborníky údajně na všechno, a pak se ukáže, že vlastně to je jinak.

Kdo je to Jan Lipavský? Třicetišestiletý absolvent bakalářského studia na Fakultě sociálních věd UK, který ještě v průběhu studování stihl dva semestry si odposlouchat v rámci studijního programu Erasmus ve Velké Británii.