TĚŽKÝ KALIBR OD ODS

vojtech filipPŘIPNUTÝ PŘÍSPĚVEK aneb OPRAVDU TO VÍME VŠICHNI?
Občanská demokratická strana vytasila v předvolební kampani tzv. těžký kalibr. Na oficiálním facebooku se objevil následující text:
"Všichni víme, jak komunisté zničili naši zemi. Všichni víme, že socialisté by jenom brali druhým, dokud zdroje nedojdou. Všichni víme, že sliby populistů nepostaví dálnice, nezlepší školy a nezajistí rozumné důchody. Proto komunisté, socialisté a populisté do vlády nepatří. Už za dva měsíce jsou volby. Máme šanci sestavit vládu, která bude rozumná a kompetentní. Pojďme do toho SPOLU. Jedině SPOLU dáme Česko dohromady."

Na vyslovené lži a demagogii nemá smysl reagovat, ale tentokrát na tu lež reagovat budu. Mohl bych reagovat stejně, tedy textem, že všichni víme, že naši rodnou zem rozkradla ODS, .... Udělám to jinak a budu stručný. Nechám za sebe hovořit statistické údaje... Jsou totiž více než výmluvné:

Veřejný dluh Československa činil na konci roku 1989 79 miliard Kčs (=11 procent HDP). A to proti tomu stála aktiva z půjček, které se splácejí dodnes.
Veřejný dluh České republiky činí k letošnímu 9. srpnu 2 bilióny 370 miliard (=41,82 procent HDP).
Skutečně všichni vědí, jak komunisté zničili naši zemi?

Pojďme dál... prý "socialisté by jenom brali druhým...", kdy že byla největší míra inflace? Nebylo to právě v 90 letech? Chápu, že se ODS tímto obdobím nechlubí.


Je pravda, že sliby populistů dálnice nepostaví. V časech socialismu, za období 1971 až 1989 - tedy za 18 let, bylo postaveno 561 km dálnic. V letech 1990 až 2020 - tedy za 30 let, 710 kilometrů. Trochu nepoměr, že? A to už nezmiňuji, kolik "polistopadových" miliard z těchto dálničních rozpočtů zmizelo v nenávratnu, aniž by koruna z nich byla vůbec proinvestována.

V jiné souvislosti s výše citovaným textem z facebooku ODS by mě docela zajímalo, jak si ODS a koaliční TOP 09 a KDU ČSL představuje zlepšení škol, notabene když většina z nich byla postavena za socialismu. Stejně jako na venkově obchody, zdravotní střediska, sportovní hřiště a především pražské METRO.

A o důchodech, prosím, zrovna vy, ODS, raději mlčte. Vždyť výhradně pravice v čele s vámi přiřkla českému důchodci ponižující status zboží s prošlou záruční lhůtou. Že vám není hanba, vůbec se tímto ohánět.

Nicméně, rozumím tomu, proč ODS tvrdí, že komunisté do vlády nepatří. Protože by nikomu nedovolili, aby s vlastní zemí zacházel jako s kusem hadru, tedy vyždímat a zahodit. Mimochodem... tomu vašemu protestu proti účasti komunistů ve vládě přece jen něco schází... seznam přeběhlíků. Hlavně, když účel světil prostředky.

Možná to už je obehraná písnička, ale v 90. letech to byla zejména ODS, která odstartovala postupnou likvidaci českého národního hospodářství, jeho totální výprodej do rukou zahraničního kapitálu.
Opravdu všichni víte, jak komunisté prý zničili naši zemi?

A budu pokračovat...
Vojtěch Filip
1tgSponodn8so hhrede ·

https://twitter.com/ODScz/status/1424089594497224705?s=20
skola2 143 x