Víme, že jsme tu díky vašim životům

Víme, že jsme tu díky tisícům, ba milionům, zmařených životů ve druhé světové válce. Zejména obětí vojáků Rudé armády v prostoru východních Čech. Tolik krve a bolesti... NEZAPOMENEME! Alespoň v Evropě jsme zažili 75 let míru, na světě se přesto dále válčí v lokálních konfliktech. 

Na Královéhradecku jsme uctili památku rudoarmějců, partyzánů i utrápených lidí v pochodech smrti. Ve fotografiích máme zachyceno několik míst.

lesni hrbitov20 w Komunisté a zástupci ČSBS, předseda Petr Groh a Patrik Dušek, položili květiny k památníku rudoarmějců na Lesním hřbitově v Malšovicích. Za OV KSČM HK položila květiny krajská i městská zastupitelka Táňa Šormová a městský zastupitel Lubomír Štěpán. Ten v krátkém projevu uvedl: "Mrzí mne, co se děje v Praze i v jiných místech, kdy se památníky osvoboditelům strhávají... Děkuji všem, kteří položili své životy za to, abychom mohli žít, za naši svobodu." Marta Kolesová Svobodová přednesla báseň Marie Kratochvílové Čas šeříků.


stepan sormova pouchov wDelegace deseti osob pak pokračovala na vojenský hřbitov na Pouchově k památníku s hroby a pak na kuklenský hřbitov k památníku. Památku zde uctili také občané.


pamatnik kuklenylubos stepan kukleny20 w

75vyroci chlumec
Občané, komunisté, uctili památku padlých osvoboditelů v Novém Bydžově a v Chlumci nad Cidlinou spolu se zástupcem OV KSČM Milanem Špásem (fotografoval).


                                                                                                                                                                                                                                                                   
75vyroci novybydzov
mapka osv vch cech wMapka osvobozování východních Čech.
skola2 185 x