Vzpomínka na Lesním hřbitově

marta pamatnik2020 wUž před prvním májem 2020 se povolila trochu hygienická opatření proti koronaviru, proto jsme se rozhodly, že nás deset členek z Levicového klubu žen uvítá první den května na Lesním hřbitově v Malšovicích (v rouškách). Zároveň si připomeneme u hrobu rudoarmějců jejich oběti i oběti dalších civilistů a vojáků různých národností při osvobozování naší vlasti před 75 lety. Marta Kolesová Svobodová (na snímku) přednesla báseň První máj od Jiřího Knoppa. Tou jsme si připomněly oslavy Svátku práce. Položily jsme k památníku se čtyřmi hroby kytice šeříků a karafiátů a zapálily svíčky. Některé pamětnice si vybavily vlastní vzpomínky, ostatní vyprávění rodičů – nikdy nezapomeneme! Po dlouhé době osamělosti to pro ženy bylo jisté osvěžení.

Zde, na Lesním hřbitově se o hroby stará ZO KSČM č. 36 od počátku zřízení památníku v roce 1972, nyní jmenovitě Emilka Filipiová. Dne 8. května zde ve 13 hodin položí květiny zástupci OV KSČM a přijdou jistě i členové a členky ČSBS a postupně i další veřejnost.
Mirka Vohralíková

Poznámka
Delegace z královéhradeckého okresu zavítá i na pietní akt v Odolově. U památníků bojů z před 75 let se setkají zástupci okresů z celého kraje postupně, podle pravidel současných zdravotních nařízení.
skola2 167 x