Lenka FIALOVÁ, kandidátka do Zastupitelstva HK

Lenka 18 2Práce zastupitelky má i příjemné stránky

Po dvě volební období jsem dostala důvěru rady města a mohla oddávat. Mohla bych napsat knihu, co jsme zažily s matrikářkami veselých, ale i nepříjemných situací.

Velice ráda vzpomínám na svojí první diamantovou svatbu, kde mě tekly dojetím slzy při proslovu. Nevěsta se ženichem přijeli do botanické zahrady v kočáře taženými koňmi, nevěsta měla úžasný kostýmek a klobouček ze šedesátých let a na ženichovi sršícím vtipem bylo znát, jak je stále zamilovaný do své ženy. Nebo jsem oddávala na porodním sále, panečku, to byl mazec. Pod šaty jsem zapomenula top od pyžama, jak rychle jsem se vypravovala, aby se miminko narodilo do manželství.
Nemohu nezmínit svatbu, kde nevěstě odlétla občanka do rybníka a musela se vylovit, kouzelnickou svatbu kdesi v lukách kolem Orlice, zažila jsem svědky, kteří s chutí připravili novomanželům perné odpoledne plné zákeřných her. S obrovskou chutí jsem do svazku manželského poslala svou vlastní dceru ve vysokém stupni těhotenství. Oddávala jsem na podruhé manželé, kteří po několikaletém odloučení pochopili, že jsou si souzeni a svědčili jim jejich vlastní děti, motorkáře, kteří málem vjeli na motorkách až do obřadních síně, ženichy, kteří byli duchem úplně mimo a odkývali by cokoliv, spojila jsem dohromady dvojce z různých končin světa. Zažila jsem krásnou statečnou nevěstu, které pár dní před svatbou zemřeli rodiče, nebo svatebčany, kteří svatbu považovali za truc rodičům či ji před okolím chtěli tajit. Srdcervoucí svatby byly u onkologických pacientů, kteří si takto plnili svá poslední přání. Moc obdivuji matrikářky, za jejich vstřícnost a trpělivost ke všem budoucím novomanželům. Kolikrát svatebčané svatbu tak překomplikují nebo požadují věci, které holky matrikářky opravdu nemohou či nedokážou zařídit, prostě i u svateb platí, že čeho je moc, toho je příliš.

V případě, že nebudu do zastupitelstva města Hradec Králové zvolena, přeji všem manželským párům mnoho štěstí na společné cestě životem, mnoho radostí z narozených ratolesti a pevně věřím, že až budou stát za 50. let na své zlaté svatbě, že si na mě a na holky z matriky v dobrém vzpomenou. Pokud ANO, slibuji, že udělám maximum proto, abych mohla v této bohulibé činnosti s chutí pokračovat.

Lenka FIALOVÁ, kandidátka do Zastupitelstva Hradce Králové
skola2 3919 x